Praca DJ za kulisami : ile tak naprawdę muszę zrobić, żeby efekt zachwycał?
1. Rozmowy z Wami.
Dużo rozmów! Począwszy od omówienia warunków i treści umowy na samym początku - przechodząc później do szczegółów typu upodobania muzyczne, zabawy oczepinowe, harmonogram imprezy. Im więcej sobie ustalimy - tym łatwiej przebiega współpraca i przygotowania. Rozmawiajmy więc! Wiele czasu poświęcam również na odpisywanie na Wasze wiadomości, komentarze, publikacje w social-mediach, tworzenie bloga tutaj, i wiele innych “niewidzialnych” działań.
2. Przygotowanie scenariusza.
To już moje zadanie. Zadałem Wam odpowiednią ilość pytań, Wy zadaliście również. Teraz wszystkie uzyskane informacje przekładam już na konkretny plan Waszej imprezy. Co? Kiedy? Jak? Z kim? Gdzie? To wsparcie dla mojej pracy, które pozwala trzymać rękę na pulsie i bez choćby krótkiej chwili zawahania - wiedzieć, co będzie następować po sobie.
3. Przygotowanie, spakowanie i transport sprzętu.
Ciężka fizyczna praca! Widzieliście na zdjęciach, jak imponująco może wyglądać stanowisko pracy oraz nagłośnienie DJ-a? To teraz mała ciekawostka: to wszystko… dużo waży! Pakowanie. Noszenie. Ustawianie. Wynoszenie. Wypakowywanie. Bardzo dużo fizycznej pracy. I czasochłonnej!
4. Wypakowanie i rozstawienie sprzętu.
Znów praca fizyczna. I logistyka! Tutaj nie ma miejsca na przypadki, wszystko ma swoją kolejność. Każdy element z kolei ma swoje określone miejsce. Ktoś może powiedzieć: przecież to rutyna! Owszem, może i tak. Jednak bardzo istotna rutyna.
5. Oczekiwanie. Trzymanie się scenariusza imprezy.
To, co ustaliliśmy - musi się zadziać! Ale zanim się zadzieje - oczekuję na Was i Waszych gości w sali weselnej. W pełnej gotowości do pełnienia swojej roli, do białego rana! I tutaj warto zwrócić uwagę na jedną istotną kwestię: ustalony harmonogram to oczywiście podstawa, nie chodzi w nim jednak o to by pilnować wszystkiego z dokładnością co do minuty!
6. Czujna obserwacja podczas wydarzenia i reakcje na bieżąco.
I to właśnie ten aspekt, o którym napisałem wyżej. Taki, który nie sposób przewidzieć wcześniej. Za trzy minuty powinniśmy rozpoczynać zabawy oczepinowe ale goście właśnie ruszyli na parkiet i świetnie się bawią? Oczywiście, że przedłużę blok o kilka kawałków, niech się wytańczą! Zabawy rozpoczniemy zaraz po. Elastyczność DJ-a i wodzireja to bardzo ważna umiejętność, która sprawdza się zwłaszcza w sytuacjach nieprzewidzianych.
7. Sprzątanie, pakowanie, transport powrotny.
Praca fizyczna po raz kolejny. Demontaż. Pakowanie. Transport. Wypakowanie do przechowania. Uzupełnienie ewentualnych braków.
Absolutnie nie narzekam!
Ten tekst miał na celu pokazać przede wszystkim jedno: praca DJ-a to nie tylko legendarne już “puszczanie muzyki przez kilka godzin”. To całe zaplecze różnorodnych działań, które współtworzą całość efektu, do którego wspólnie dążymy. DJ to zajęcie nie tylko kilka godzin w ciągu weekendu. Niekiedy łączna długość przygotowań i działań “po” znacznie przewyższa długość samej imprezy. Warto mieć to na uwadze!
Do zobaczenia na naszych wspólnych imprezach!